Bodrum.epoksi

Anasayfa       Hakkımızda         Faaliyetlerimiz           İletişim

EpoksiNedir?

Epoksi Galeri

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takip eden bir hafta içinde olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam veya karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır.

Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.

Epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır. Bodrum Epoksi

Neden Epoksi?

Hijyeniktir, tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar. Temizlenmesi son derece kolaydır. Mekanik ve kimyasal dayanıklılığı son derece yüksektir. Ağır trafiğe ve darbelere dayanıklıdır. Su v.s. gibi sıvılara karşı geçirimsizdir. Yekparedir, istenilen renklerde uygulanabilir. Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolaydır. Anti statiktir. (Bazı özel türleri)

Kimyasal dayanımları ile ilgili olarak bilinen diğer sistemlerden(Poliüretan, metilmetakrilat v.s) çok dayanıklıdır.

Epoksi Alkali ortamlara, inorganik asitlere, seyreltik organik asitlere, hayvansal ve mineral yağlara, şarap, tuzlu su, atık sular, petrol, benzin, jet yakıtı, alkol v.b daha birçok kimyasallara mükemmel dayanım gösterir.

Yeni teknoloji epoksi kaplamalar artık daha hızlı kürlenebilen tipte de üretilebildiğinden üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.

Epoksi sistemlerin bir diğer özelliği elektriksel yalıtkanlıklarıdır. Bu özellikleri ile yüksek elektriksel gerilimlere dayanımı mükemmeldir. Elektriksel iletkenliğin istendiği anti statik zemin uygulamalarında ise farklı bir yapıda olan epoksi kaplamalar kullanılır.

Epoksi sistemler eksizdir. İstenilen metrajlarda yekpare olarak kaplanabilirler. Bu özellikleri kaplamaya hijyenik bir özellik kazandırır. Yüzeyin parlak ve pürüzsüz olması anti bakteriyel ortamlar için idealdir.

Epoksi sistemler, çevre standartları ile ilgili olarak sıvı geçirimsiz özelliklere sahiptir. Özellikle ISO 14001 çevre standardı kapsamında nitelikli bir malzemedir, Bodrum epoksi

Epoksi zemin kaplaması uzman Kadromuz ile Bodrum da ve çevresinde hizmetinizdeyiz .

Bodrum Epoksi

Bodrum epoksi

Tel:+90 252 512 67 07

GSM:+90 535 368 05 07
E-mail: ramiksyapi@gmail.com