bodrum.izolasyon

 

ANA SAYFA      HAKKIMIZDA      FAALİYETLERİMİZ      İLETİŞİM

Su izolasyon nedir?

Yapılarımıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur. Yapılarımız; yağmur,kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suyu gibi dış kaynaklı su ile banyo ve tuvalette kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalır. Yapımızı ve konforumuzu tehdit eden sudan korunmak için yapılan işlemlere su yalıtım denir.

Su izolasyonunun faydaları nelerdir?

Binalarımıza nüfuz eden su, yapımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasına neden olur. Su yalıtımı uygulaması, binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasını, suyun çatılarımızdan veya tavanlarımızdan damlamasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar.

Su izolasyonu nerelere uygulanır?

Su yalıtımı, yapılarımıza suyun girebileceği alanlara yapılır. Bunlar; toprak ile temas eden duvarlar,temeller ve zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, lavabo,wc gibi ıslak hacimlerdir. Su yalıtımının bir diğer uygulama alanı da suyun içerisinde kalmasını istediğimiz su deposu, suni gölet ve havuz gibi yapılardır.

Bodrum izolasyon

Bodrum da Temel, Perde, Çatı Teras İzolasyonları Drenaj, Temel bohçalama, negatif yönlü izolasyon, Püskürtme izolasyonu, Akustik ses izolasyonları, Yat,Tekne İzolasyonu vb. izolasyon konularında profesyonel çözümler isteyenler için Bodrum da ve çevresinde hizmet vermekteyiz.

Bodrum izolasyon


Ramiks İletişim

 

Tel:+90 252 512 67 07

GSM:+90 535 368 05 07
E-mail: ramiksyapi@gmail.com