BODRUM SES YALITIMI

   

Anasayfa        Hakkımızda         Faaliyetlerimiz         İletişim

 

                                                                         Ramiks izolasyon bodrum inşaat izolasyon tadilat işleri epoksi zemin kaplamaları montolama ısı ses su izolasyon bodrum milas

 

SES YALITIMI


Ses Yalıtımı Nedir ?

Gelişen teknolojiye paralel olarak yapı elemanlarının hafiflemesiyle gürültü sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yapı elemanlarının ses ışınları karşısındaki davranışlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelecek ve masraflı, telafisi zor durumlarda kalmayı önleyebilir. Yapı elemanları vasıtasıyla iletilen bu seslerin miktarlarını azaltmak için alınan önlemlere “Ses Yalıtımı” denir. İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır. Bodrum Ses İzolasyonubodrum. ses.yalıtımı. izolasyonGürültüden neden korunmalıyız ?

Gürültünün insan üzerinde psikolojik ve fizyolojik pek çok zararları bulunmaktadır. Gürültü, hastalıklara yol açan stresin en önemli nedenlerindendir. Bu hastalıkları kısaca şöyle sıralayabiliriz: Sinirlilik, algılama güçlüğü, iş veriminde düşüş, uykusuzluk, dolaşım sistemi bozuklukları, çeşitli vücut salgılarında anormallik, kalıcı işitme kayıpları, hamile bayanlarda erken doğum ve düşük.Bodrum ses izolasyonuSes Yalıtımı yaptırmazsak ne olur?

Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kanıksamış olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir.Bodrum Ses İzolasyonuSes yalıtımı nerelerde yapılmalıdır?

•Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda (konutlar, okul, hastane, yurt, otel, iş yeri vb.)
•Çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlarda (jeneratör, hidrofor, kalorifer, yüksek ses düzeyine sahip eğlence yerleri vb.)
• Kullanım koşulu sese bağlı alanlarda (sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, TV ve ses kayıt stüdyosu vb.) yapılmalıdır. Bodrum ses izolasyonuSes yalıtımı nasıl yapılır?

Yapıyı planlarken ses yalıtımı dikkate alınmalıdır. Ayrıca yapıların duvar, döşeme, tavan, cam ve doğrama gibi elemanları belirlenirken ses yalıtım özelliği yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır. Ses yalıtım malzemesi alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir..bodrum. ses izolasyonuYapı içindeki bölme elemanların yalıtımı için

• Yapı elemanlarının yoğunluğunu arttırmak.
• Çift tabakalı duvar uygulaması yapmak.
• Cam alanlarında çift cam, lamine cam uygulaması yapmak.
• Kalın,ağır ve boşluksuz kapılar kullanmak. Kullanılamıyorsa önlem almak.
• Duvarları delerek geçen havalandırma kanallarından, borulardan ve etrafındaki boşluklarda ses sızıntısını önlemek.
• Darbe sesine karşı yüzer döşeme uygulamaları yapmak (neopren,polietilen, taşyünü döşeme detayları) , esnek tespitli asma tavan uygulamak gerekir...

Bodrum ses izolasyonu

Bodrum ses izolasyonu

Bodrum ses izolasyonu

Bodrum ses izolasyonu

 


ramiks iletisim

 

 

 

Anasayfa      Hakkımızda      Faaliyetlerimiz           İletişim

 

 

 

 

©2011 Ramiks Yapı


Tel:+90 252 512 67 07

GSM:+90 535 368 05 07
 ramiksyapi@gmail.com