turgutreis-izolasyon

   

Anasayfa     |   Hakkımızda  |     Faaliyetlerimiz   |    Galeri    |   Çözüm Ortaklarımız     |     İletişim

 

                                                                         ramiks izolasyon turgutreis, insaat izolasyon turgutreis izolasyon tadilat isleri epoksi zemin kaplamaları montolama ısı ses su izolasyon bodrum turgutreis

 

 

 

bodrum iletisim
turgutreis-izolasyon turgutreis.izolasyon

 

 

turgutreis izolasyon-yalitim yalitim su izolasyon

turgutreis izolasyon

İzolasyon Galeri>>

1- Su izolasyonu nedir?
Yapılarımıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur. Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suyu gibi dış kaynaklı su ile banyo ve tuvalette kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalır. Yapımızı ve konforumuzu tehdit eden sudan korunmak için yapılan işlemlere su yalıtımı denir.

2- Su izolasyonunun faydaları nelerdir?
Binalarımıza nüfuz eden su, yapımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasına neden olur. Su yalıtımı uygulaması, binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasını, suyun çatılarımızdan veya tavanlarımızdan damlamasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar.

3-Su izolasyonu nerelere uygulanır?
Su yalıtımı, yapılarımıza suyun girebileceği alanlara yapılır. Bunlar; toprak ile temas eden duvarlar,temeller ve zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, lavabo, wc gibi ıslak hacimlerdir. Su yalıtımının bir diğer uygulama alanı da suyun içerisinde kalmasını istediğimiz su deposu, suni gölet ve havuz gibi yapılardır.

yalikavak izolasyon-bodrumturgutreis-izolasyon

4- Su izolasyonu nasıl yapılır?
Su izolasyonu, yapılarımızda suyun girebileceği temel, çatı gibi yerlere su geçirmeyen malzemelerin uygulanmasıyla yapılır. İzolasyon uygulamasıyla binaya nüfuz edemeyen su; süzgeçler ve yağmur suyu drenaj (tahliye) boruları ile yapıdan uzaklaştırılır.

5- Su izolasyonun maliyeti ne kadardır?
Su izolasyon inşaat aşamasındaki maliyeti, bina maliyetinin yaklaşık %3 civarındadır. Sonradan yapılacak su izolasyon uygulamaları hafriyat ve drenaj (tahliye) gibi ilave uygulamalar gerektireceğinden daha pahalı ve zahmetli olacaktır. Binalarda göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur dayanıklılıktır. Buna bağlı olarak su izolasyon sağladığı yarar, maliyetten daha önemlidir.

6- Su izolasyonu ne kadar sürede yapılır?
Su izolasyonunun ekonomik ve sağlıklı uygulaması inşaat sırasında yapılmasıdır. İnşaat süresini en fazla birkaç gün uzatan bu uygulamalarda yapının temeli ve çatısının su geçirmemesi sağlanır.Halen kullanılan binalarda gerçekleştirilecek su yalıtımı ise uygulama yöntemine göre birkaç gün gibi kısa bir sürede bitirilmektedir.

7- Su izolasyonu binanın dayanıklılığını nasıl korur?
Su izolasyon, zemin üstündeki yapı elemanlarını yağışın zararlarından; zemin altındaki kısımlarını ise zemin suyu ve rutubetinin zararlı etkilerinden korur. Böylece yapı, başlangıç aşamasında tasarlandığı taşıma kapasitesini zamanla kaybetmez. Türkiye’nin deprem ülkesi olması, binalarda su izolasyonunun uygulamalarının önemini bir kat daha artırmaktadır.

8- Su izolasyonunun ülkeye getireceği kazançlar nelerdir?
Binaların suyun zararlı etkilerinden korunması su yalıtımı ile mümkün olduğundan uzun ömürlü ve dayanıklı yapılar elde edilir. Böylece depremlerde can ve mal kaybının azalması sağlanır. Su izolasyonu, suyun odalarımıza damlamasını engelleyerek konforlu yapıların elde edilmesini sağlarken bakteri, küf vb. organizmaların oluşmasını da önler. Dolayısıyla önemli bir yatırım aracı olan yapılarımızın ömrü uzar, bakım masrafları azalır.

Uzman Kadromuz ile Bodrum da ve çevresinde hizmet vermekteyiz.

turgutreis izolasyon bodrum

 

Anasayfa     |    Hakkımızda    |   Faaliyetlerimiz    |  Galeri    |   Çözüm Ortaklarımız  |    İletişim  

                                                                                                                                                      

©2011 Ramiks İnşaat Yalıtım Dekorasyon Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.

 

                                                                              

Tel:+90 252 512 67 07

GSM:+90 535 368 05 07
E-mail: ramiksyapi@gmail.com